10 Kasım 1938 Yılında aramızdan ayrılan Cumhuriyetimizin kurucusu aziz Atatürk’ün 80.Ölüm yıl dönümü anma programı düzenlendi.
 
       Anma programı Atatürk kültür parkında bulunan Atatürk Anıtına Çelenklerin konulmasıyla başladı. Saat 09:05’te 2 dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle çelek töreni sona erdi. Anma programına Atatürk Kültür  Merkezi  salonunda Mehmet Akif Ersoy  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programın sunumuna geçildi. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programa İlçe Kaymakamımız Cevat ÇELİK, Garnizon Komutanı Hava Savunma Binbaşı Ahmet KESGİN, Belediye Başkanı M.Ünal ŞAHİN, kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.
 
      Açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun ÇETİN  yaptı.Öğrenciler tarafından  günün anlam ve  önemini belirten kompozisyon  ve şiirler okundu. Atatürk ile ilgili slayt gösterisi,koro ve oratoryo gösterisi  yapıldı. Şiir ,kompozisyon ve resim dalında yapılan yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ödül verildi.